mp3 indir - mp3 indir - mp3 indir - mp3 indir
خانه / ادبیات / پنج بار خاستگاری امام خمینی از همسرش از زبان همسرش را در اینجا بخوانید!

پنج بار خاستگاری امام خمینی از همسرش از زبان همسرش را در اینجا بخوانید!

پنج بار خاستگاری امام خمینی از همسرش از زبان همسرش را در اینجا بخوانید!

بانو ی محترم  خدیجه همسر مرحوم امام خمینی (ره) در خاطرات زندگی  خود ، به خواستگاری‌ های پنج‌گانه امام خمینی برای ازدواج اشاره‌ کرده است  و  در این خاطرات می‌ گوید: صبح بود، در را زدند، آقا جانم بود. بدون اطلاع آمده بود، خیلی گرفته و ناراحت بود. من و خانم‌ مامانی (یعنی مادر بزرگم) با خوش‌ رویی از ایشان استقبال کردیم.

بعد از کمی استراحت شروع کرد به این که: «باز این آقای سید احمد لواسانی [رفیق و دوست امام خمینی و واسطه ی ازدواج امام] از قم آمده است، برای بار پنجم» و بعد پدرم با اعتراض گفت: «۹ ماه است که این جوان را معطل کرده‌ اید و بلاتکلیف گذاشته‌ اید. سید روح‌الله گفته است که اگر از این مورد بگذرد دیگر ازدواج نخواهد کرد.» بعداً صدایش را کمی بلندتر کرد که: «چون این سید چشمش به این اینجاست، به جدش خوشبخت نخواهی شد!» او همچنین عکس داماد یعنی امام خمینی  را هم با خودش آورده بود. آخر، یکی از حرفا این بود که ما داماد را ندیده‌ ایم. دست کرد در جیبش و عکس را دست من داد.  آقاجانم عجیب اصرار می‌کرد. او از معمم خوشش می‌ آمد و همیشه می‌گفت من دوست داردم یک پسر و یک داماد معمم داشته باشم، ولی هنوز دختران فراوان داشت، چرا به من پیله کرده بود؟! عمده این بود که سید را پسندیده بود و دختر اول هم که من بودم.

 

این خاطره ی زیبا و خواندنی از امام خمینی رهبر انقلاب ایران  از کتاب بانوی انقلاب خدیجه‌ای دیگر (زندگی‌نامه سرکار خانم خدیجه ثقفی همسر امام خمینی ره)، علی ثقفی، تهران، مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (ره)، ۱۳۹۳، ص ۴۳ می باشد. همچنین برای خواندن خاطرات ایسان از لحظات پایانی عمر امام عزیز اینجا کلیک کنید.

پنج بار خاستگاری امام خمینی از همسرش از زبان همسرش را در اینجا بخوانید!
پنج بار خاستگاری امام خمینی از همسرش از زبان همسرش را در اینجا بخوانید! از کتاب  بانوی انقلاب خدیجه‌ای دیگر

همچنین ببینید

مسخره کردن عکس ترامپ با ملک سلمان و سیسی

نخست وزیرهای سه کشور قدرنمند جهان ترامپ را به سخره گرفتند + عکس

‏ مسخره کردن عکس ترامپ با ملک سلمان و سیسی نخست وزیرهای سوئد، دانمارک، نروژ، …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *