mp3 indir - mp3 indir - mp3 indir - mp3 indir
خانه / روان‌شناسی / جنسی و زناشویی / نکات مهم برای تعیین زمان عروسی برای زوج ها : چه ماهی ازدواج کنم؟

نکات مهم برای تعیین زمان عروسی برای زوج ها : چه ماهی ازدواج کنم؟

نکات مهم برای تعیین زمان عروسی برای زوج ها : چه ماهی ازدواج کنم؟ : اولین و مهمترین گام در برنامه ریزی عروسی، تعیین تاریخ  است. برای تصمیم گیری در باره تاریخ عروسی نكاتی را باید مد نظر داشته باشید.

نکات مهم برای تعیین زمان عروسی برای زوج ها : چه ماهی ازدواج کنم؟

 قبل از هرچیز یك تقویم تهیه كنید

 بهتر است تقویم شما از نوع تقویم های جدولی باشد. این تقویم ها تمام روزهای سال را  در یك نگاه نمایش می دهند. برای مشخص کردن رویدادهای مهمی مثل: تاریخ عروسیتان، عقد قرارداد ها، انجام خریدها و… تقویم های جدولی و یك صفحه ای دید بهتری به شما می دهند. تقویم های دفترچه ای اما ابزارهای مناسبی برای نگارش برنامه ها و پیگیری كارها هستند.

حداقل از شش ماه قبل تاریخ را تعیین و نهایی کنید

به طور متوسط بهتر است از یك سال قبل، فصل و ماه برگزاری عروسی خود را تعیین كنید و از حدود شش ماه قبل، روز و تاریخ دقیق عروسی را تعیین كنید. مثلا در فروردین ماه باید بدانید كه در آغاز سال بعد و احتمالا در فروردین بعدی عروسی خواهید كرد و تقریبا در مهر ماه همان سال، تاریخ و روز دقیق را نهایی كنید.

به آداب و فرهنگ های خانواده ها توجه کنید

معمولا  خانواده های ایرانی،‌ عیدهای  مذهبی را برای برگزاری جشن عروسیشان انتخاب می كنند. اما علاوه بر عیدهای مذهبی،‌ روزهای دیگری هم می توانند مناسب باشند. مثلا روزهایی که برای خودتان خاطره ساز بوده است مثل روز آشنایی، خواستگاری، تولد و… نکات مهم برای تعیین زمان عروسی برای زوج ها : چه ماهی ازدواج کنم؟

نكته دیگری كه به فرهنگ خانواده ها ارتباط دارد، طول زمان نامزدی و عقد است. فرهنگ خانواده ها در این مورد متفاوت است. برخی از خانواده ها مشكلی با دوران نامزدی و یا عقد طولانی مدت ندارند اما در مقابل برخی از خانواده ها با دوران عقد و نامزدی با زمان زولانی کاملا مخالف هستند. به هر حال تعیین تاریخ عروسی شما به این خرده فرهنگ های خانوادگی هم بستگی دارد.

فاصله و مسافت مهمانان را در نظر بگیرید

 هنگام تعیین تاریخ عروسی، می بایست تا جای ممکن رفاه آنها را نیز در نظر بگیرید. اگر مهمانان شما از راه دور به مراسم عروسی شما می آیند،‌ بهتر است روزهایی را برای عروسی خود انتخاب كنید كه تعطیل رسمی باشد. برخی از روزهای سال،‌ دو یا سه روز تعطیلی پشت سر هم قرار می گیرند و از این نظر کاملا ایده آل هستند. برای مهمانان راه دور این روزها بهترین روزها هستند. همچنین در صورتی كه اكثریت مهمانان شما از شهرهای دور هستند، بهتر است مراسم خود را در ایام مدرسه و یا در ایام برگزاری امتحانات مدارس برگزار نكنید. چراكه ممكن است عده ای از شركت در مراسم شما صرف نظر كنند و یا آمدن آنها به مراسم شما باعث آسیب دیدن به تحصیل فرزندانشان شود. همچنین اگر مهمان راه دور زیاد دارید، فصلی را برای عروسی خود انتخاب كنید كه مناسب سفر و رفت وآمد باشد. تاریخ برگزاری  عروسی شما، اثر مستقیم بر هزینه های که می پردازید  دارد. بسیاری از تالارها و باغ تالارهای پذیرایی، در روزهای خاص، عید های مذهبی و حتی آخرهفته ها، قیمتی متفاوت از روزهای عادی دارند. تاریخ عروسی شما حتی می تواند بر قیمت و كیفیت سایر خدمات نیز اثر داشته باشد پس این نکات را نیز در نظربگیرید.بنابراین اگر قصد دارید در هزینه های خود صرفه جویی كنید، از خیر تاریخ های خاص و اعیاد مذهبی بگذرید. اگر بتوانید عروسی خود را در یكی از ایام وسط هفته برگزار كنید، صرفه جویی قابل توجهی در هزینه های شما خواهد شد.

ساعات كاری و اداری را فراموش نکنید

آنچه بدیهی است بسیاری از مهمانان شما شاغل هستندو سر کار می روند. اگر می خواهید همه با خیال راحت  در مراسم عروسی شما بیایند،‌ روزهایی مثل پنج شنبه و یا روزهایی كه فردای آن تعطیل است را برای عروسی خود انتخاب كنید. روزهای جمعه یا روزهایی كه فردای آن روز كاری است، گزینه زیاد مناسبی برای برگزاری جشن عروسی نیست. چرا كه اكثر افراد سعی می كنند زودتر مراسم را ترك كنند و به منزل بروند تا فردا راحت تر در محل كار خود حاضر شوند.

تداخل با مراسم سایر افراد فامیلتان نداشته باشد

این نكته نیز یكی از نكات مهم در تعیین تاریخ جشن عروسی شماست. بهتر است بعد از انتخاب تاریخ مورد نظر خود، آن را با مشورت افراد فامیل نهایی كنید.  این به شما كمك می كند كه از تداخل ها جلوگیری كنید. شاید لازم باشد یكی دو تاریخ دیگر را نیز بعنوان كاندیدا داشته باشید تا در صورت بروز تداخل، آن تاریخ ها را نهایی كنید..

نکات مهم برای تعیین زمان عروسی برای زوج ها : چه ماهی ازدواج کنم؟
نکات مهم برای تعیین زمان عروسی برای زوج ها : چه ماهی ازدواج کنم؟

همچنین ببینید

تست بارداری فوری و سریع بدون نیاز به پزشک با خمیردندان

تست بارداری فوری و سریع بدون نیاز به پزشک با خمیردندان

تست بارداری فوری و سریع بدون نیاز به پزشک با خمیردندان خانم هایی که بعد …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *