mp3 indir - mp3 indir - mp3 indir - mp3 indir
خانه / روان‌شناسی / جنسی و زناشویی / سوال هایی که جلسه اول خاستگاری نباید پرسید ؟ : نکات مهم خاستگاری

سوال هایی که جلسه اول خاستگاری نباید پرسید ؟ : نکات مهم خاستگاری

سوال هایی که جلسه اول خاستگاری نباید پرسید ؟ : نکات مهم خاستگاری

سوالات جهت دار کمکی نمی کند!

نکته یبسیار مهمی  که باید به آن توجه کرد این است که طرح سوال از جانب شما نباید جهت دار باشد و یا حتی لحن پاسخ و پرسش  شما نباید جواب خاصی را به طرف مقابلتان القا کند. به طور مثال شما از او سوال می کنید من از دروغ و دروغ گویی متنفرم و از آدم دروغ گو اصلا خوشم نمی آید. شما چطور؟ طبیعی و واضح  است که پاسخ دلخواهتان را بشنوید. چون برای هیچکس خوشایند نیست که دروغگو شناخته شود و یا حتی ممکن است به دست آوردن رضایت شما باعث شود پاسخ صادقانه ای دریافت نکنید. سوالاتی بپرسید که جواب بگیرید به طور مثال از شیوه ی معکوس استفاده کنید می خواهید نظرش را راجع به کار کردن زن بدانید بگویید اگر نخواهم کار کنم نظر شما چیست؟ شاید بگوید : درست است من اساسا با کار کردن زن ها مخالفم!

 سوالات پیش پا افتاده نپرسید!

 اگر در خاستگاری با همه ی سوالات پیش پا افتاده هم ، هم عقیده بودید دلیل نمی شود که در آینده زندگی خوبی خواهید داشت.  هیچ الزامی ندارد که سلیقه های ما مثل هم باشد و اصلا در این سوال و جوابهای روز خواستگاری از سلیقه هایتان از هم سوال نکنید. چون وقت شما باید صرف سوالات تعیین کننده تر و مهمتری بشود.اصلا مهم نیست که هر دو خورشت قیمه  را دوست داریم یا نه؟ رنگ مورد علاقه ی هر دوی ما آلبالویی یا سبز پسته ای هست یا نه؟ مهم این است که روح و نگاه و تفکر ما چقدر با همدیگر هم جهت هست یا نیست. یک وقت دیدید همان کسی که مثل شما عاشق فوتبال و  انگور بود آنقدر بی مسئولیت و بی اراده است که نمی توانید در سختی ها به او تکیه کنید.

سوالات بدون طبقه بندی ممنوع!

در جلسات خواستگاری باید به اولین سوال های طرف مقابلتان توجه زیادی داشته باشید. چون همیشه اولین سوالات فرد مقابل، مهمترین دغدغه ها و حساسیت هایش را نسبت به طرف مقایل  نشان می دهد.آقا دامادی می گوید در جلسه ی اول خاستگاری   وقتی شروع به صحبت کردیم اولین سوال دختر خانم این بود که حقوقتان دقیقا چقدر است؟ ماشین دارید؟ به نظرتان با توجه به درآمدتان کجای شهر بتوانیم خانه بگیریم ؟ و شاید سوال دهم بود که نوبت به خودم و اعتقاداتم رسید. همین مسئله باعث شد تا نظرم کاملا مخالف باشد. چون دغدغه ی او فقط پول بود!

همین مثال نشان می دهد شاید لازم باشد برای سردرگم نشدنتان در جلسه ی خواستگاری، سوالاتتان را از قبل طبقه بندی کنید. مثلا سوالات درباره ی مسائل اعتقادی -مذهبی و اخلاقی، دغدغه های فرهنگی، ایده ها و تفکرات اجتماعی، سوالات درباره ی مسائل اقتصادی و پرداختن به مسائل زناشویی و روانی-عاطفی. این کار به ذهنتان نظم خاصی  می دهد و باعث می شود کمتر از مسیر اصلی خارج و گرفتار حاشیه شوید همچنین تاثیر منفی بر گفته ها نمی گذارد.

شوخی بی جا نکنید !! سوال هایی که جلسه اول خاستگاری نباید پرسید

در این‌گونه مجالس مهم، واقعا باید از شوخی‌ های بیجا و گفتن لطیفه‌هایی كه به عده‌ای برمی‌خورد و ممکن است حالت توهین آمیز داشته باشد و یا  بین ما بیشتر مفهوم جوك دارد و همچنین طرح بحث‌های سیاسی خودداری كرد و به مسائل خاستگاری پرداخت.

سوال هایی که جلسه اول خاستگاری نباید پرسید ؟ : نکات مهم خاستگاری
سوال هایی که جلسه اول خاستگاری نباید پرسید ؟ : نکات مهم خاستگاری

مراسم عروسی خود را با این رنگ بندی ها رویایی کنید عکس ها را در اینجا ببینید.

بهترین زمان برای برگذاری عروسی کی است؟

ایده های خلاقانه برای عروسی شما در اینجا ببینید

همچنین ببینید

بیماران کلیوی روزه بگیرند یا نه ؟ چرا ؟ : نکات مربوط به بیماری های کلیه و ماه رمضان

بیماران کلیوی روزه بگیرند یا نه ؟ چرا ؟ : نکات مربوط به بیماری های کلیه و ماه رمضان

بیماران کلیوی روزه بگیرند یا نه ؟ چرا ؟ : نکات مربوط به بیماری های …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *