خانه / اخبار / داعش و حمله ی تروریستی به کنسرت آریانا گرانده : بمب گذاری شهر منچستر

داعش و حمله ی تروریستی به کنسرت آریانا گرانده : بمب گذاری شهر منچستر

داعش و حمله ی تروریستی به کنسرت آریانا گرانده در شهر منچستر: ۲۲ کشته و ۵۹ زخمی بر جای گذاشت.

گروه موسوم به دولت اسلامی ( یا داعش) مسئولیت بمب‌گذاری دیشب منچستر را به عهده گرفته اند  و اعلام کرده است که “یکی از سربازان خلافت” این کار را “در تجمع صلیبیون” انجام داده است. همچنین هواداران و طرفداران داعش به دنبال اعلام خبر انفجار در سالن کنسرت «آریانا گرانده» در منچستر با استفاده از هشتگ‌ هایی در این رابطه، از این حمله و کشتار ابراز خوشحالی کرده اند. تعدادی دیگر از هواداران و طرفداران داعش خواستار تکرار چنین حملات و بمب گذاری هایی در سایر مناطق شده‌ اند.

ترزا می، نخست وزیر بریتانیا، اعلاک کرده است که دستگاه‌ های اطلاعاتی و امنیتی انگلستان بر این باورند که هویت مهاجم انتحاری منچستر را می‌ دانند، هرچند هویت این فرد فعلا فاش نخواهد شد. خانم می پس از جلسه ی اضطراری امنیتی در کابینه ی بریتانیا اذعان داشت هنوز روشن نیست که آیا مهاجم به تنهایی این حمله را تدارک دیده و انجام داده است یا عضو گروهی خاص بوده است. یک مرد ۲۳ ساله به ظن نقش داشتن در بمب‌گذاری منچستر بازداشت شده است. این در حالی است که داعش این عملیات را به خود منسوب کرده است.

شب دوشنبه بمب‌ گذاری انتحاری در پایان کنسرت آریانا گرانده در منچستر، در شمال انگلستان، ۲۲ کشته و ۵۹ زخمی بر جای گذاشت. تعدادی از قربانیان کودک و نوجوان هستند. به گفته ی رسانه ها این حمله  بزرگترین حمله این چنینی از زمان بمب‌گذاری‌ های سال ۲۰۰۵ است که در آنها ۵۲ نفر کشته شدند.

بسیاری از رهبران سیاسی این کشور و جهان حمله ی  شهر منچستر را محکوم کرده‌اند. در بریتانیا و در آستانه ی انتخابات سراسری پارلمان، همه ی احزاب عمده برنامه‌ های تبلیغاتی خود را به احترام قربانیان متوقف کرده‌‎اند.در زیر عکس اولین قربانی این حادثه را میبینید:

داعش و حمله ی تروریستی به کنسرت آریانا گرانده : بمب گذاری شهر منچستر
داعش و حمله ی تروریستی به کنسرت آریانا گرانده : بمب گذاری شهر منچستر

خبر اولیه ی حمله به کنسرت را در اینجا بخوانید.

همچنین ببینید

برنامه بازی های تیم ملی والیبال در لیگ جهانی 2017

برنامه ی بازی های تیم ملی والیبال ایران در لیگ جهانی ۲۰۱۷

 برنامه ی بازی های تیم ملی والیبال ایران در لیگ جهانی ۲۰۱۷ برنامه بازی های …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *