خانه / سلامت / رژِیم لاغری و چاقی / بوی گرسنگی در ماه رمضان را چگونه رفع کنیم : بوی نا خوشایند دهان در ماه رمضان

بوی گرسنگی در ماه رمضان را چگونه رفع کنیم : بوی نا خوشایند دهان در ماه رمضان

بوی گرسنگی در ماه رمضان را چگونه رفع کنیم : بوی نا خوشایند دهان در ماه رمضان

بوی بد دهان

جلوگیری از بوی بد دهان در ماه مبارک رمضان چگونه است ؟

برای ممانعت از بوی بد دهان در ماه رمضان مسواک و نخ دندان را فراموش نکنید در طول روز بهداشت دهان خود به هیچ وجه  فراموش نکنید. برخی از افرادهستند که  به هنگام روزه گرفتن از مسواک زدن دندان های خود  پرهیز دارند ، در صورتی که تا زمانی که شما آنرا قورت ندهید ، روزه یشاما  باطل نخواهد شد.در این ماه نیاز است که شما به طور منظم و مانند روزهای دیگر دندان ها را در طول روز مسواک کنید. از دهانشوی کمتر استفاده کنید چرا که باعث خشک شدن دهان می شود و در حالت روزه داری  سخت است  همچنین  برای از بین بردن ذرات ریز لابه لای دندان ها از نخ دندان استفاده کنید. بوی گرسنگی در ماه رمضان را چگونه رفع کنیم

در طول شب آب بنوشید

شما همنین در این ماه مبارک  برای جلوگیری از ایجاد بوی بد دهان در ماه رمضان آب زیادی مصرف کنید  توصیه می شود که نوشیدن حداقل ۲ تا ۳ لیوان آب را در طول شب فراموش نکنید چرا که نوشیدن آب بیشتر باعث می شود که آب زیادی در بدن ذخیره شده و بدن در طول روز آب کافی داشته باشد در این صورت با مشکل بوی بد دهان مواجه نمی شوید. پس بعد از افطار کردن این نکته را مد نظر قرار دهید.

برخی مواد خوراکی را در سحر و افطار میل نکیند

برای جلوگیری از بوی بد دهان در ماه رمضان بعضی از مواد خوراکی را از برنامه ی سحر و افطارتان حذف کنید. از خوردن غذاهایی مانند پیاز و سیر که طعم و بوی بدی را به دهن می دهند اجتناب کنید .چرا که بوی بد این نوع مواد غذایی به راحتی از بین نمی رود . بوی گرسنگی در ماه رمضان را چگونه رفع کنیم

برای جلوگیری از بوی بد دهان در ماه مبارک رمضان سیگار نکشید!

کشیدن سیگار در بد بو شدن دهان تاثیر زیادی دارد. ماه رمضان شاید بهترین زمان و مناسترین زمان برای ترک سیگار می باشد.

 

استفاده از ادویه های معطر بوی گرسنگی در ماه رمضان را چگونه رفع کنیم

برای از بین بردن بوی بد دهان در ماه رمضان  ادویه های معطر را مورد استفاده قرار دهید. باید در این روزها ازادویه جات مانند رزماری، نعناع و هل در درست کردن غذاها استفاده کرد چرا که باعث از بین بردن بوی بد دهان خواهد شد.

مصرف میوه و سبزیجات تازه و پنیر هم برای رفع بوی دهان هم خشکی دهان

 برای از بین بردن بوی بد دهان در ماه رمضان میوه و سبزیجات تازه مصرف کنید  ویتامین C در بدن از طریق خوردن مواد غذایی مانند پرتقال و خربزه باید تامین شود و همچنین برای جلوگیری از رشد باکتری ها باید میوه های طبیعی و تازه بخوریم و از خوردن مکمل ها که باعث تولید بوی بد دهان  در این ماه مبارک می شود جلوگیری کرد. برای از بین بردن بوی بد دهان در ماه رمضان از خشک شدن دهان تان جلوگیری کنیدبرای درمان خسکی دهان  پنیر حاوی فسفات زیادی می باشد که بهتر است در این روزها به مقدار زیادی مصرف شود و علاوه بر آن پنیر غنی از کلسیم می باشد که برای جلوگیری از خشکی دهان بسیار موثر است. همانطور که می دانید خشکی دهان یکی از علل ایجاد بوی بد دهان می باشد.

غذاهای خشک ، خیلی داغ ، ترش و اسیدی را کمتر میل کنید

 از مصرف مداوم  غذاهای خشک ، خیلی داغ، تند، ترش و اسیدی خودداری کرده و یا تا می توانید  کمتر مصرف کنید، زیرا با مصرف این نوع غذاها پُرزهای چشایی دهان دچار ساییدگی می شوند و این کار به خشک شدن آب دهان شما کمک می کند و سبب بوی بیشتر دهان می شود. پس خوردن چای خیلی داغ یا آب لیمو باید کم و یا به طور کلی حذف شود.  ماه رمبارک مضان، زمان بسیار مناسبی برای تمرین کردن اصول غذایی با نظم خاص و مشخص است. زیاد ه روی در مصرف غذا را کنار بگذارید؛ مثلا اگر فردی هستید که زیاد قهوه و چای مصرف می کنید، در این ماه مبارک  از نوشیدن چای داغ اجتناب کنید. شاید خوردن چای داغ و مخصوصا پُررنگ در هنگام سحر برای دو ساعت کمک کننده باشد، اما در طول روز سبب خشکی دهان می شود. و شما را اذیت می کند. در عوض  سعی کنید غذاهای نرم تر و لطیف تر نظیر فرنی ها و حریره ها را بیشتر مصرف کنید که پُرزهای دهان را نوازش داده و سبب تحریک غدد بزاقی تان شودو از خشکی دهان جلوگیری کند.

نکاتی برای تقویت فوای جنسی در ماه رمضان

تصاویر پروفایل زیبا برای ماه مبارک رمضان را در اینجا ببینید

همچنین ببینید

پیامک به مناسب رحلت امام خمینی

پیامک به مناسب رحلت امام خمینی : اس ام اس مناسبتی رحلت امام خمینی

پیامک به مناسب رحلت امام خمینی : اس ام اس مناسبتی رحلت امام خمینی پیامک …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *